Kaffekanna höjd 19 cm (Märkt C.G Hallberg, Svenska stämplar) Sockerskål höjd 9 cm. (Endast importstämplar) Gräddkanna höjd 10 cm. (Endast importstämplar) Vikt 896 gram.
Vissa anlöpningar. Repor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10