Stolarna med 4 ben av metall. Gulmålad sits. Formgiven 1952. Etikettmärkta Fritz Hansen. Höjd 79cm, djup 48cm, bredd 51cm
Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10