ANDERS PEHRSON, taklampa, "Bumling" large, Ateljé Lyktan, Åhus.
Vitlackerad metall, etikettmärkt, diameter 60 höjd exkl sladd ca 53 cm.
Ej funktionstestad. Slitage. Smärre bucklor och märken.