BYRÅ, Swedish Modern, omkring 1900-talets mitt.

Byrå fanerad med mahogny. Signerad "SMI" på bakstycket, (Sveriges Möbelindustriförbund). Fyra lådor med räfflade lådfronter. Beslag av mässing. Bredd 65, djup 37, höjd 88 cm.

Smärre slitage, repor, märken, fläckar.

Utropspris
2 500 SEK