LISA JOHANSSON-PAPE, golvlampa modell 30-019, Stockmann, Orno 1960-tal.
Justebar höjd. Diameter 42,5 cm.
Åldersrelaterat slitage och skador. Färgbortfall. Höjd justeringen trög. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.