RESEKOFFERT, John Cattnach, New York, tidigt 1900-tal.

Resekoffert med metallbeslag och etiketter. Sidorna med handtag. Signerad med etikett. Längd ca 103, bredd ca 57, höjd ca 48 cm.

Slitage, smärre skador, lukt. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK