24 gafflar, längd 17,5 cm
24 knivar, 20,5 cm
18 dessertskedar, 17 cm
6 dessertskedar, 14,5 cm
12 kaffeskedar, 11,5
Ett par salladsbestick
Osthyvel, ostkniv, flasköppnare, sockersked och tårtspade.
Sammanlagd vikt utan delar med stålblad 1824 g
I schatull.
Stämplad ekorrformad logga på baksidan av de flesta delarna. Flasköppnaren med gravering. Sedvanligt slitage.