JOSEF FRANK, soffbord, modell 1057, Firma Svenskt Tenn.
Oregelbunden rotfanerad skiva, rektangulärt underrede av valnöt. Brännmärkt Josef Frank Svenskt Tenn. Längd 94 cm, bredd 90 cm, höjd 56 cm.
Obetydligt slitage.