CARL FAGERLUND Bordslampor, ett par, glas. Orrefors, 1900-talets andra hälft.
Signerad Orrefors RD 1566 samt etikettmärkt. Oval form med underfång i blått glas. Höjd 30,5 cm.
Ej funktionstestade. Slitage. Repor.