DORRIT VON FIEANDT, KAROTT och FAT, 2 st, keramik, signerade DvF. Arabia 1980-tal.
Polykrom handmålad dekor. Karotten, i form av fågel, längd 30 cm. Serveringsfatets längd 42 cm. Tallrik med abborrmotiv ur Pro Arte "Hubertus"-serien 23x25 cm.
Obetydligt slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.