VICO MAGISTRETTI, soffa "Maralunga"för Cassina 1900-talets senare del.
Tresits. Randig brun textilklädsel, ställbar rygg. Lösa sittplymåer. Längd ca 245 cm. Maxhöjd 100 cm. Djup ca 85 cm. Sitthöjd ca 37 cm.
Bruksslitage. Smärre fläckar. Tryckmärken. Ställvis blekt. Litet hål i tyget under soffan.