Stomme av förkromat stålrör, sits rygg och armstöd klädda med svart skinn. Höjd 75 cm. Sitthöjd 38 cm. Bredd 65 cm. Armstödets höjd 58 cm.
Bruksslitage. Fläckar. Repor. Märken. Blekt.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10