Mörkbetsad faner. Klädd i rött konstläder. Bredd 61 cm, sitthöjd 42 cm, total höjd 72 cm.
Åldersrelaterat slitage. Klädseln reparerad framtill.
Åbo Officersklubb ända till 1965, efter det Säkyläs Garnisons Officersklubb.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10