Skiva av marmor. Fanerat med palisander, dekor av intarsia. Dörr med bakomliggande hyllplan. Beslag av mässing. Bredd 77,5. Djup 37. Höjd 108,5 cm.
Slitage. Smärre fläckar. Skiva med nagg och lagningar. Nyckel saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10