HANS-AGNE JAKOBSSON, golvlampa, Markaryd, 1900-talets andra hälft.
Mässing. På rund fot, med ställbar skärm. Etikettmärkt Jakobsson Markaryd Sweden G 154/2. Höjd 115 cm.
Ej funktionstestad. Bruksslitage. Repor. Saknar reflektor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10