HANS-AGNE JAKOBSSON, vägglampor, ett par. Markaryd. 1900-talets andra hälft.
Ettikettmärkta "Lilux Hans-Agne Jakobsson Markaryd Sweden" samt "Hans-Agne Jakobsson Markaryd Sweden 41613". Klotformade, riktbara. Djup 29, bredd 22, höjd 17 cm.
Bucklor. Smutsig. Ej funktionstestad.