INGER PERSSON, väggreliefer, ett par, lergods, Rörstrand 1960-70-tal.
Reliefdekor av glaserade stiliserade figurer i grönt, blått och brunt, stämplade Rörstrand SWEDEN 624, 122-5 och 122-6, den senare även signerad R Ip. Mått 51,5-52 x 10 cm.
Smärre slitage, en med litet kantnagg på baksidan.