JENS MØLLER-JENSEN, ytterbelysning, för vägg, 3 st, "Albertslund", Louis Poulsen, formgiven 1981.
Svartlackerad metall, en ljuspunkt. Längd från vägg ca 43 cm.
Ej funktionstestad. Bruksslitage. Ställvis senare målning. Vissa repor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10