UNO & ÖSTEN KRISTIANSSON, taklampa, Luxus, Vittsjö, 1950/60-tal.
Taklampa av teak med fyra kupor av opalglas. Takkopp av ek. Etikettmärkt Made in Sweden by Luxus Vittsjö nDes Uno o Östen Kristiansson. Diameter 45 cm.
Ej funktionstestad. Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.