Mahognyfanerad, brännförgyllda beslag, tre lådor, flankerade av pilastrar. Längd 93, bredd 54, höjd 91 cm. Nyckel finns.
Smärre märken, skiva med något torkad faner. Smärre solblekt på ena sidan.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10