VAPENSKÖLD, olja på pannå, Johanniterorden för Albert Freiherr von Schrenck von Notzing, 1926

Friherre Albert von Schrenck von Notzing, Dr med. preussisk regementsläkare.
62,5x41 cm.

Mindre retuscher. Åldersrelaterat slitage.

'Riddarvapnen från Sonnenburg: Ett återfunnet krigsbyte'. 1991. s 86 no 865.

Utropspris
15 000 SEK