ARNE HALVORSEN, soffor, ett par, "Nr. 2010", West Norway Factories LTD A/S Ørsta, Norge 1960-tal.

Stomme av teak. Fast stoppad klädsel. Lösa plymåer i sits. Längd ca 240, höjd 67, sitthöjd 37, bredd 70 cm.

Slitage. Märken. Fläckar. Torkad stoppning.

Proveniens

Inköpta 1966/67 i Ystad.

Utropspris
8 000 SEK