FRANCESCA MASCITTI-LINDH, skål samt LIISA HALLAMAA, skål, stengods, Arabia, Finland
Glasyr i gröna och bruna nyanser, signerad i godset FML ARABIA. Diameter 16 cm, höjd 6 cm samt glasyr i oxblod och blågrå krackelerade nyanser, signerad LL ARABIA, diameter 17 cm, höjd 6,5 cm
Framstår i gott skick