CARL FAHLBERG, bägare, silver, Uppsala, 1700-talets andra hälft.
Liv med svisselerad dekor och initialer. Delvis förgylld fot med vridna knäckar. Infällt mynt i botten. Invändigt förgylld. Höjd 18,5 cm. Vikt 373 gram.
Bucklor. otydliga stämplar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.