Värdera enkelt digitalt – vi hämtar

Läs mer och värdera här

Design Möbler
1238600
Arne Jacobsen
(1902-1971)
Arne jacobsen, fåtölj, "Ägget", fritz hansen, danmark, tidigt 1960-tal.

ARNE JACOBSEN, fåtölj, "Ägget", Fritz Hansen, Danmark, tidigt 1960-tal.

Snurrbar, på fyrdelad aluminiumfot. Klädsel av skinn, lös dyna. Sitthöjd ca 37 cm.

Torkad stoppning. Fläckar. Rester av vitsåpa på fot. Slitage. Klädsel med skador. Märken.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H80
Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

3 dagar 20 timmar
11 000
1 041
1 137
Utropspris
25 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 11 500 SEK. Läs mer.
Budhistorik (4 bud)
25 maj 1:46
11 000 SEK
24 maj 21:15
10 200 SEK
22 maj 20:08
9 000 SEK
22 maj 18:13
4 000 SEK