Gallerverk i konstsmide på fot fanerad i betsad björk, samt mahogny upptill. Bredd 49, djup 20, höjd 90 cm.
Smärre fanerskador.
Smidesfirman O. A. Möller var belägen på Tredje Långgatan 26 i Göteborg från 1902.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10