Teakfanerad. Två skjutbara dörrar med bakomliggande hyllplan. I mitten fem lådor varav en fackinredd. Brännmärkt.
Längd 190 cm, djup 43 cm, höjd 71 cm.
Sedvanligt slitage. Enstaka repor. En hylla med etiketter. En sida med kantskador. Benen avkortade.