Fanerat med teak. Delvis gråmålat. Två skjutdörrar med bakomliggande hyllplan. Bredd 135 cm, djup 36 cm, höjd 84 cm.
Smärre slitage. Senare målning.
inköpt på CH Carlsson år 1953.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10