ALF WALLANDER, KRÄFTSERVIS, 9 delar, flintgods, Rörstrand, Jugend. 1900-talets början.

Bestående av:
2 serveringsskålar, 25,5 cm.
7 tallrikar, 22 cm.

Kantlagning på skål. Smärre ifyllda nagg. Slitage. Krackelyr. Smärre missfärgningar.

Utropspris
5 000 SEK