Två lådor i sargen. Två dörrar med lådor och hyllplan. Valnöt och svartmålade ben i ek. Brännmärkt Bodafors Design B. Fridhagen Made in Sweden. Höjd 84, djup 46 och längd 100,5 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Benen med smärre färgbortfall och repor. En dörr med smärre repor och färg.