Bägare med lock, silver, otydlig stämpel, Nordeuropa 1700-talets förra hälft.

Delvis förgylld, fotlös, heltäckande dekor av musslor och akantus. Höjd 17 cm, total vikt 202 gram.

Delvis omförgylld. Slitage, bucklor, lagningar.

Utropspris
4 000 SEK