Design Övrigt
1244741
Monica Bratt
(Sverige, 1913-1961)
Monica bratt, med flera,  servisdelar, 10 delar, glas, samt skÅlar, 3 st, reijmyre glasbruk.

MONICA BRATT, med flera, SERVISDELAR, 10 delar, glas, samt SKÅLAR, 3 st, Reijmyre glasbruk.

Bestående av:
Karaff, höjd 32,5 cm.
10 vinglas, höjd 15 cm (2 med nagg).
Samt 3 skålar, diameter 11,5 cm.

Slitage. 3 med nagg.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
2 500 SEK