Runt matbord av furu. Signerat Form: (Nordick) Design: Roland W. Ågesta aug. -73 R. Wilhelmsson Junior. Diameter 159 cm, höjd 71 cm.
Slitage. Fläckar. Nagg.
Enligt uppgift tillverkat av virke från Kronprinsessan Lovisas barnsjukhus.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10