GUNNAR EKLÖF, stolar 6 st, modell "804/3B Åkerblom", Svenska Möbelfabrikerna Bodafors omkring 1950.

Formpressad sits och rygg i mahognyplywood, stomme i björk. Sitthöjd ca 40, höjd 84, bredd 52, djup 45 cm.

Slitage. Märken. Torrsprickor. Smärre fanerskador.

Utropspris
4 000 SEK