ACHILLE OCH PIER CASTIGLIONI, golvlampa "Arco", Flos, Italien, formgiven 1962.
Sockel av marmor, svängd metallarm med justerbar längd. Höjd ca 240 cm.
Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Märken. Smärre nagg. Del till skärm/fäste saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10