OKÄND KONSTNÄR 1900-TAL, Skulptur. Osignerad. Brons, höjd 22 cm, längd 38 cm.
Flock med fåglar. Osignerad. Brons, höjd 20 cm (inklusive stensockel 22 cm) och längd 38 cm.
Obetydlig ytsmuts. Smärre skrapmärken. Något avnött patinering. Några mindre fläckar.