FOLKE OHLSSON, fåtöljer ett par, "USA 75", Dux, 1960-tal.
Stomme av teak, lösa dynor med mönstrad klädsel. Sitthöjd ca 40 cm.
Smärre slitage. Smärre fläckar. Ett resårband undertill saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10