Fanerad i teak. Mittparti med fyra lådor. Sidor med skjutdörrar. Längd ca 203 cm. Djup ca 43 cm. Höjd ca 80 cm.
Åldersrelaterat slitage. Smärre fanerskador nertill på vänstra sidan Smärre fläckar.