OKÄND KONSTNÄR 1700/1800-TAL, olja på pannå, osignerad.
Officer på hustak. Troligtvis Napoleon Bonaparte i Kairo. 28 x 18 cm.
Maskstungen, färgbortfall, delar av pannå borta i nedre höger hörn, sprickor, slitage.