Design Övrigt
1250935
TAKLAMPA, "Ice block chandelier", J.T Design, Kalmar, Österrike, 1960-tal.
Taklampa, "ice block chandelier", j.t design, kalmar, Österrike, 1960-tal.

Metallstomme och isimiterande, massivt glas. Totalt nio ljuspunkter. Diameter 40 cm, höjd 45 cm inkl takkopp.

Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis. Ej funktionstestad. Sedvanligt slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
400 EUR