LISA JOHANSSON-PAPE, Vägglampa, Stockmann Orno 1900-talets mitt.
Mässings skaft. Bär tillverkarens stämpel. Bredd 37 cm. Djup 43 cm. Höjd 33 cm.
Åldersrelaterat slitage och märken. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.