Ljusstake, Tore Eldh Cesons Göteborg 1965, höjd 9,5 cm, vikt 134 gram.
Skål på fot, Tesi Göteborg 1953, vikt ca 135 gram.
Bägare med handtag, Jacob Ängman GAB Stockholm 1980, höjd 10 cm, vikt 197 gram.
Bruksslitage. Repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.