Fanerad med bl a valnöt. Tre lådor, beslag av mässing. Bredd 118,5. Djup 55. Höjd 78 cm. Nyckel finns.
Omarbetad och kompletterad med senare faner och beslag. Slitage. Torrsprickor. Fläckar. Krackelyr. Lagningar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10