KARMSTOLAR, Sk Gripsholmsfåtöljer, ett par, 1900-talets andra hälft.

Stomme av betsad bok. Lösa, textilklädda, plymåer i sits och rygg samt klädda armlän. Sitthöjd ca 50, höjd 89, bredd 65, djup 65 cm.

Slitage. Märken. Fläckar. Blekt klädsel.

Utropspris
3 000 SEK