RISTO HALME, stolar, 4 st, modell 441, Isku, 1960-tal.
Formpressad teakfaner. Stoppad sits. Bredd 41,5 cm, sitthöjd ca 43 cm, totalhöjd 85 cm.
Åldersrelaterat slitage och märken. Enstaka fläckar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10