SALONGSGRUPP, 11 delar, empirestil, tidigt 1900-tal. Myrstedt & Sterns, Stockholm. Etikettmärkt.
Karmstolar 3 st, stolar 7 st och soffa. Mahogny. Fast stoppad rygg och sits. Dekor av mässing i form av bl a karyatider. Några med etikett. Sitthöjd 45, soffans längd 150 cm.
Slitage. Repor. Märken. Smärre fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.