PIRKKO STENROS, skänk / toilettebord, tillverkare Muurame 1900-talets mitt.
Tre separata delar bestående av två hurtsar. Toalettbord med fackinredning samt spegel. Hurts längd 40 cm. Toilettebord, längd 60 cm. Total längd 140 cm. Djup 55 cm. Höjd 65
Ställvis omfattande slitage och skador.