Design Övrigt
1258914
Tapio Wirkkala
(Finland, 1915-1985)
Tapio wirkkala, fat, 3 st. märkta design tapio wirkkala kultakekus made in finland.

TAPIO WIRKKALA, FAT, 3 st. Märkta Design Tapio Wirkkala Kultakekus Made in FInland.

Fat i koppar och ädelträ, diameter 30 cm.
Fat modell TW 479, diameter 35 cm.
Fyrkantigt fat 25 x 25 cm.

Gravyr. Smärre slitage. Bucklor på fyrkantiga fatets kant.

Frida Nyman
Frida Nyman
Värderare, smycken
+358 (0)50 407 9406

Utropspris
250 EUR