Gräddkanna, silver. Gustav Möllenborg, 1836.

Godronnerad på rund fot med uppsvängd hänkel. Höjd 15,5 cm. Vikt 204 gram.

Förgylld insida. Gåvoinskription på sidan. Små bucklor.

Utropspris
2 500 SEK