Belysning Taklampor
1259357
TAKLAMPA, "Ice block chandelier", J.T Design, Kalmar, Österrike, 1960-tal.
Taklampa, "ice block chandelier", j.t design, kalmar, Österrike, 1960-tal.

Metallstomme och isimiterande, massivt glas. Totalt nio ljuspunkter. Diameter ca 40 cm, höjd 130 cm inkl takkopp.

Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis. Ej funktionstestad. Sedvanligt slitage.

Utropspris
500 EUR